FANDOM

1,999,575 Pages

StarIconGreen
LangIcon
Ndihmë

This song is by Lindita.

Watch video at YouTube
Nate e gjate
Shpirti s'gjen qetesi
Me mundon
M'vret kjo agoni

Besova n'perjetesi
Rashe ne lume te dashurise
por hapa syte dhe hasa mdha thatesi

Sa shume kam mall
Me fjale se them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote

Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te shoh edhe njehere

Jeta s'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim, ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe jo s'e di
asgje nuk vlen pa ty, dashuri

Torture e vrazhde
Endem ne vetmi
Ne gjunje une rashe
S'kam force me ne kembe te rrij

Lotet syte m'i verberojne
Vetja ime me tradhtoi
Kam besuar se jam me e forte

Por shume kam mall
Me fjale nuk e them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote

Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te te shoh edhe njehere

Jeta s'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim, ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe jo s'e di
asgje nuk vlen pa ty, dashuri

Ti ishe shprese e ardhmerise
Tani simbol i tradhetise
Malli Po me con drejt cmendurise

Credits

Written by:

Lindita Halimi

External links